Με σούπερ εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο η Κ15 πανηγυρικά στο τελικό!

τον Αίαντα Σύρου. Στο πρώτο ημίχρονο το ματς ήταν ισορροπημένο χωρίς σπουδαίες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες. Στο 2ο ημίχρονο οι ποδοσφαι

Στο 2ο ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές μας μπήκαν αποφασισμένοι και παίζοντας σπουδαίο ποδόσφαιρο πέτυχαν 5 τέρματα (το ένα καλύτερο από το άλλο) και κατάφεραν να πετύχουν μια ευρεία νίκη απέναντι στην πολύ καλή ομάδα του Πανθηραικού.

Το χορό των γκολ άνοιξε ο Σιώζος στο 43′ με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Κανιούρα.

Στο 60΄ο Δακτυλίδης πέτυχε το γκολ της αναμέτρησης σκοράροντας με μια απίστευτη βολίδα με κατεύθυνση προς το γάμα από τα τριανταπέντε μέτρα.

Το 64′ οι σαντορινιοί μπήκαν προσωρινά στην διεκδίκηση του ματς με ωραίο τέρμα του Στεφανόπουλου έξω από τη μεγάλη περιοχή με πλασέ.

Ενα λεπτό αργότερα ο Δακτυλίδης πήρε και πάλι το όπλο του σκοράροντας και πάλι με πανέμορφο γυριστό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή.

Στο 67′ ήταν η σειρά του Κανιούρα να χρηστεί σκόρερ έπειτα από όμορφο συνδυασμό των Δάρα και Πατσάνι. Το κερασάκι στη τούρτα του θριάμβου έβαλε ο Δάρας 81′ ο οποίος πήρε το ριμπάουντ από το σουτ του Δακτυλίδη και σκόραρε για το τελικό 5-1.

Α.Ο ΜΥΚΟΝΟΥ (ΠΟΥΛΟΣ): ΨΥΛΛΙΑΣ, ΖΟΥΓΑΝΕΛΗΣ,ΠΑΝΤΑΖΟΓΛΟΥ,ΣΙΩΖΟΣ,ΤΣΑΝΗΣ,  ΧΟΝΤΖΑ, ΠΑΤΣΑΝΙ, ΝΤΑΟΥΝΤ, ΔΑΡΑΣ, ΔΑΚΤΥΛΙΔΗΣ, ΚΑΝΙΟΥΡΑΣ

Αναπληρωματικοί: ΚΑΛΟΓΕΡΑΣ,ΜΠΑΤΣΚΑ,ΜΠΟΜΠΑΙ,ΜΠΟΥΡΝΤΕΝΗΣ

ΠΑΝΘΗΡΑΙΚΟΣ: ΚΑΛΟΖΗΣ, ΦΕΓΓΗΣ, ΔΑΜΙΓΟΣ, ΧΑΤΖΗΛΑΖΑΡΙΔΗΣ, ΤΣΟΒΑΡΑΣ, ΚΟΚΚΑΛΗΣ, ΒΡΑΠΙ, ΠΑΤΟΥΛΙΑΣ, ΣΟΥΜΑΣ, ΚΟΙΛΙΑΚΟΥΔΗΣ, ΣΤΕΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ

Αναπληρωματικοί: ΞΑΓΟΡΑΡΗΣ, ΛΥΓΝΟΣ, ΓΚΕΚΑΣ, ΠΡΟΒΑΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΒΛΑΒΙΑΝΟΣ, ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΡΕΜΜΥΔΑΣ