Πρεμιέρα με πολλές υποσχέσεις για την Κ12 του Α.Ο Μυκόνου

την Κυριακή πανηγύρισε την πρώτη του νίκη κερδίζοντας με 0-1 τους Κανονιέρηδες Σύρου. Στο ματς του Σαββάτου με τον Αίαντα οι συριανοί πέτυχ

την Κυριακή πανηγύρισε την πρώτη του νίκη κερδίζοντας με 0-1 τους Κανονιέρηδες Σύρου. Στο ματς του Σαββάτου με τον Αίαντα οι συριανοί πέτυχαν δύο γρήγορα τέρματα στην αρχή του παιχνιδιού με τους Καφούρο και Κάτρη. Στο τελευταίο λεπτό του 1ου ημιχρόνου ο Α.Ο. Μυκόνου κέρδισε πέναλντι όπου εκτέλεσε εύστοχα ο Μπάλα και μείωσε σε 2-1. Ταυτόχρονα αποβλήθηκε ο Ρούσσος με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Παρά την αριθμητική υπεροχή και τις ευκαιρίες που έκαναν τα παιδιά στο δεύτερο ημίχρονο δεν κατάφεραν να αλλάξουν το αποτέλεσμα. Στο ματς της Κυριακής απέναντι στους Κανονιέρηδες Σύρου με έξοχη εκτέλεση φάουλ του Μπάλα κέρδισαν με 1-0 τους Συριανούς. Για την ομάδα μας στα δύο παιχνίδια αγωνίστηκαν οι: Ρουμελιώτης Δ., Κονταράτος Α., Κυριαζίδης Α., Τσόπελας Κ., Χασά Φ., Κατσικαλάκης Μ., Τσιφούτης Ι., Ζουγανέλης Ζ., Τσουβελακίδης Λ., Μπάλα Μ., Κοδέλι Α. και Σαββίδης Ν. Ρεπορτάζ: Δημήτρης Γρυπάρης