Αρχιερατική Ιερουργία στον Ι. Ναο του Τιμίου Προδρόμου "Των Ψηφίδων" Μυκόνου
ο οποίος, στην ομιλία του , αφού συνεχάρη την ευσεβή οικογένεια των κτητόρων, τόνισε ότι η γέννηση του Προδρόμου χαροποίησε τους γονείς του κ
![Αρχιερατική Ιερουργία στον Ι. Ναο του Τιμίου Προδρόμου "Των Ψηφίδων" Μυκόνου](https://mykonosticker.com/uploads/images/2021/05/image_750x_608eacf6798b3.jpg)
ο οποίος, στην ομιλία του , αφού συνεχάρη την ευσεβή οικογένεια των κτητόρων, τόνισε ότι η γέννηση του Προδρόμου χαροποίησε τους γονείς του και τον κόσμο ολόκληρο, καθώς προδρόμησε τον ερχομό του Σωτήρα Χριστού, και ευχήθηκε αυτή η χαρά να πλημμυρίζει τις καρδιές μας και να μας χαρίζει βάλσαμο και υπομονή στην αντιμετώπιση των προβλημάτων της καθημερινότητας.