Regional elections candidates 2023: Οι υποψήφιοι όλων των παρατάξεων για την Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου

Regional elections candidates 2023 / Οι υποψήφιοι όλων των παρατάξεων για την Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου

Regional elections candidates 2023: Οι υποψήφιοι όλων των παρατάξεων για την Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου

Regional elections candidates 2023 / Οι υποψήφιοι όλων των παρατάξεων για την Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου

Ανακοινώθηκαν οι υποψήφιοι Περιφεριακοί Σύμβουλοι ανά εκλογική περιφέρεια και από τις 4 παρατάξεις, με υποψήφιους περιφερειάρχες τον Γιώργο Χατζημάρκο, Νικηφόρο Παπανικόλα, Χρύσα Καραγιάννη και Γιάννη Αγγέλου.

Αναλυτικά όλες οι Υποψηφιότητες:

ΓΙΩΡΓΟΣ ΧΑΤΖΗΜΑΡΚΟΣ

Υποψήφιοι Περιφερειακοί Σύμβουλοι ανά εκλογική περιφέρεια:

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ (ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ) ΡΟΔΟΥ

  1. ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ – ΜΑΝΩΛΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΑΝΑ)
  2. ΑΓΓΕΛΟΥ ΜΑΡΙΑ
  3. ΑΛΑΚΙΩΤΟΥ – ΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΡΙΤΑΝΑ)
  4. ΑΝΤΩΝΙΑΔΗ ΜΑΡΑ
  5. ΑΡΝΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ)
  6. ΑΣΠΡΑΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
  7. ΒΕΛΙΑΔΗ ΕΛΛΗ
  8. ΓΕΩΡΓΑΛΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  9. ΓΙΑΣΙΡΑΝΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ (ΧΑΡΟΥΛΑ)
  10. ΔΕΛΑΠΟΡΤΑΣ ΖΗΣΙΜΟΣ – ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΑΚΗΣ)
  11. ΔΙΑΚΟΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΑΛΛΙΣΤΟΣ
  12. ΔΙΑΚΟΥΛΑΣ ΜΙΧΑΗΛ – ΒΑΛΑΝΤΗΣ
  13. ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ
  14. ΖΑΝΝΕΤΙΔΗΣ ΦΙΛΗΜΩΝ
  15. ΖΕΡΒΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
  16. ΖΩΑΝΝΟΥ ΑΝΝΑ
  17. ΘΥΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
  18. ΚΑΖΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
  19. ΚΑΛΛΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
  20. ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
  21. ΚΛΩΝΑΡΗΣ ΜΑΡΙΟΣ
  22. ΚΩΣΤΑΣ ΣΑΒΒΑΣ
  23. ΛΟΥΛΟΥΔΑΚΗ ΡΟΔΟΠΗ (ΡΟΔΟΥΛΑ)
  24. ΛΟΥΛΟΥΣ ΣΑΒΒΑΣ
  25. ΜΑΡΓΕΛΛΟΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ
  26. ΜΕΓΑΛΟΥΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
  27. ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
  28. ΜΠΑΡΔΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
  29. ΜΠΑΡΙΑΝΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ
  30. ΜΠΑΦΙΤΗ ΜΑΡΙΑ
  31. ΝΙΚΟΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
  32. ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
  33. ΠΑΤΣΑΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  34. ΣΑΡΙΚΑΣ ΜΙΧΑΗΛ – ΡΑΦΑΗΛ
  35. ΣΤΑΓΚΑΣ ΣΤΕΡΓΟΣ ( ΣΑΚΗΣ)
  36. ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
  37. ΤΖΕΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  38. ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
  39. ΥΨΗΛΑΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  40. ΦΕΤΤΑΧ ΧΟΥΣΕΪΝ
  41. ΦΙΛΙΑ ΣΤΑΜΑΤΙΑ
  42. ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΑΤΘΑΙΟΣ
  43. ΧΑΤΖΗΔΙΑΚΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ (ΝΤΕΠΗ)
  44. ΧΑΤΖΗΚΑΛΗΜΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  45. ΧΑΤΖΗΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ (ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ) ΚΩ

  1. ΖΑΦΕΙΡΑΤΟΥ ΚΛΗΤΕΙΑ
  2. ΚΑΜΠΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
  3. ΚΑΜΠΟΥΡΗ ΔΙΟΝΥΣΙΑ
  4. ΚΟΠΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  5. ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
  6. ΝΑΒΡΟΖΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΜΠΑΜΠΗΣ)
  7. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
  8. ΣΑΡΑΓΙΑΣ ΗΛΙΑΣ
  9. ΣΒΥΝΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ
  10. ΣΦΑΚΙΑΝΟΥ ΑΝΝΑ – ΔΕΣΠΟΙΝΑ
  11. ΤΟΥΜΠΑΖΗ ΜΑΡΙΑ – ΤΑΜΑΡΑ
  12. ΧΑΛΚΙΔΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  13. ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ (ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ) ΚΑΛΥΜΝΟΥ

  1. ΑΡΑΜΠΑΤΖΗ – ΠΑΝΤΕΛΙΟΥ ΜΑΡΙΑ
  2. ΓΚΟΒΑΤΣΟΥ ΕΙΡΗΝΗ
  3. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ – ΣΤΥΛΙΑΝΗ
  4. ΘΕΜΕΛΑΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – ΑΝΔΡΕΑΣ
  5. ΚΑΜΠΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ
  6. ΚΑΤΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ – ΑΝΝΑ
  7. ΜΟΥΣΕΛΛΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
  8. ΠΙΖΑΝΙΑ ΕΛΕΝΗ
  9. ΣΤΑΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
  10. ΧΙΟΥ ΜΟΣΧΑ (ΛΙΤΣΑ)

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ (ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ) ΣΥΡΟΥ

  1. ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΑ – ΦΛΩΡΑ (ΕΦΗ)
  2. ΒΕΚΡΗΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ (ΧΑΡΗΣ)
  3. ΒΟΥΤΣΙΝΟΥ ΕΛΠΙΔΑ
  4. ΓΙΑΛΟΓΛΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ
  5. ΔΑΔΑΟΣ ΜΑΡΚΟΣ
  6. ΚΑΦΤΗΡΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
  7. ΛΕΟΝΤΑΡΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  8. ΦΩΤΕΙΝΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ (ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ) ΘΗΡΑΣ

  1. ΑΡΤΕΜΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
  2. ΔΑΡΖΕΝΤΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
  3. ΔΕΡΒΕΝΤΖΗ – ΓΑΒΑΛΑ ΡΑΜΠΕΛΙΑ (ΜΠΕΛΛΑ)
  4. ΖΑΜΠΕΛΗ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΡΙΑΝΝΑ)
  5. ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
  6. ΚΑΡΑΜΟΛΕΓΚΟΥ ΙΟΥΛΙΑ
  7. ΠΕΛΕΚΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  8. ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΔΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ (ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ) ΝΑΞΟΥ

  1. ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΥ – ΚΟΥΤΕΛΙΕΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
  2. ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
  3. ΚΑΤΣΑΝΗ ΕΥΔΟΚΙΑ
  4. ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
  5. ΠΟΛΥΚΡΕΤΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ (ΣΤΑΘΗΣ)
  6. ΡΟΥΣΣΟΥ ΣΤΕΛΛΙΑΝΗ (ΣΤΕΛΛΑ)
  7. ΣΙΜΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ
  8. ΣΥΝΟΔΙΝΟΥ ΙΩΑΝΝΑ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ (ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ) ΠΑΡΟΥ

  1. ΚΑΒΑΛΛΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
  2. ΠΑΝΩΡΙΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ
  3. ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΖΑΙΟΣ
  4. ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
  5. ΤΡΙΒΥΖΑ ΜΑΡΙΑ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ (ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ) ΜΥΚΟΝΟΥ

  1. ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
  2. ΚΟΥΣΑΘΑΝΑ ΔΗΜΗΤΡΑ
  3. ΜΠΡΙΓΓΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ
  4. ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΤΗ ΜΑΡΙΑ – ΑΘΗΝΑ
  5. ΠΟΛΥΚΑΝΔΡΙΩΤΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ (ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ) ΚΑΡΠΑΘΟΥ- ΗΡΩΙΚΗΣ ΝΗΣΟΥ ΚΑΣΟΥ

  1. ΝΙΚΟΛΑΪΔΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΠΟΠΗ)
  2. ΠΑΡΑΓΥΙΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
  3. ΤΣΑΚΙΡΗ ΜΑΡΙΑ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ (ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ) ΜΗΛΟΥ

  1. ΓΕΡΟΝΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
  2. ΚΟΥΖΟΥΠΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
  3. ΧΩΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ (ΕΛΛΗ)

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ (ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΉ ΕΝΟΤΗΤΑ) ΑΝΔΡΟΥ

  1. ΒΟΥΤΣΙΝΑ – ΜΑΛΤΑΜΠΕ ΕΥΦΗΜΙΑ
  2. ΒΡΕΤΤΟΥ ΑΝΝΑ
  3. ΛΑΣΚΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ (ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ) ΚΕΑΣ – ΚΥΘΝΟΥ

  1. ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΡΑΦΑΕΛΑ – ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ
  2. ΒΡΕΤΤΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
  3. ΜΑΡΤΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ (ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ) ΤΗΝΟΥ

  1. ΒΙΔΑΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ
  2. ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ – ΑΣΠΡΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΑ)
  3. ΦΙΟΡΑΝΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΣ

Οι υποψήφιοι του συνδυασμού του κ. Νικηφόρου Παπανικόλα για την Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου είναι οι ακόλουθοι:

Παπανικόλας Νικηφόρος του Βασιλείου

ΑΝΔΡΟΥ

  1. Παπαχρυσοστόμου (Φράγκος) Γεώργιος του Νικολάου

ΘΗΡΑΣ

  1. Γαβαλάς Ελευθέριος του Ιωάννη
  2. Γάκης Αντώνιος (Μητροπίας) του Σπυρίδωνος
  3. Γκίκα Δέσποινα Ιωάννα του Πέτρου
  4. Καλογεράκη Αμαλία του Μιχαήλ
  5. Κάνουλας Νικόλαος του Γεωργίου
  6. Μαρινάκη Αικατερίνη του Ελευθερίου
  7. Μπουζαλάκος Αντώνιος του Δημητρίου
  8. Χάλαρης Αντώνιος του Γεωργίου

ΚΑΛΥΜΝΟΥ

  1. Βασιλειάδης Κυριάκος του Βασιλείου
  2. Ζηρούνης Μικές του Θεοδοσίου
  3. Κοκκώνη Άννα του Γεωργίου
  4. Παππά Σπεράντζα του Ευαγγέλου
  5. Ρήγας Ιωάννης του Μιχαήλ
  6. Ψαρά Μαρία του Νικολάου

ΚΑΡΠΑΘΟΥ-ΗΡΩΙΚΗΣ ΝΗΣΟΥ ΚΑΣΟΥ

  1. Ντεϊμεντές Παναγιώτης του Σπυρίδωνος
  2. Πυλωνίτης Γεώργιος του Ιωάννη

ΚΕΑΣ-ΚΥΘΝΟΥ

  1. Γρεβενίτη Ραλλού του Αλεξάνδρου
  2. Μαρούλης Κωνσταντίνος του Αγγέλου

ΚΩ

  1. Κάππας Νικόλαος του Ιωάννη
  2. Κλήμη Μαρία Ειρήνη του Σακελλαρίου
  3. Μαντιδάκης Γεώργιος του Εμμανουήλ
  4. Παπαζαχαρίου Μαρία του Ιωάννη
  5. Σταθοπούλου Ευτυχία του Στυλιανού
  6. Φρουντζάς Σταύρος του Δημητρίου

ΜΗΛΟΥ

  1. Δε&ga