MP Katerina Monogiou: Συμμετοχή της Βουλευτού Κυκλάδων Κατερίνας Μονογυιού στο Global Young MP Initiative 2022
![MP Katerina Monogiou: Συμμετοχή της Βουλευτού Κυκλάδων Κατερίνας Μονογυιού στο Global Young MP Initiative 2022](https://mykonosticker.com/uploads/images/2022/04/image_750x_6258280bb63d8.jpg)
Συμμετέχω τώρα, ως μέλος της Διαρκούς Επιτροπής Μορφωτικών Υποθέσεων της Βουλής των Ελλήνων, στο Global Young MP Initiative 2022, που διοργανώνει ο Όμιλος της Παγκόσμιας Τράπεζας και το Διεθνές Κοινοβουλευτικό Δίκτυο για την Εκπαίδευση με κεντρικό θέμα τις καινοτομίες για την εξάλειψη της μαθησιακής φτώχειας.
Η πανδημία αύξησε ακόμη περισσότερο τις ανισότητες σε ολόκληρο τον κόσμο και η ανάληψη στρατηγικών και αποτελεσματικών πολιτικών για την εξάλειψη της μαθησιακής φτώχειας, τη βελτίωση της ποιότητας της εκπαίδευσης και την αύξηση της πρόσβασης σε αυτήν, κρίνεται πιο αναγκαία από ποτέ.