Μίνο – Κοκόλας – Δαγρέ, προετοιμάζονται για το πρωτάθλημα Μαραθωνίου της Αθήνας
Τρεις αθλητές του ΑΟΜυκόνου ετοιμάζονται για το πανελλήνιο πρωτάθλημα μαραθωνίου το οποίο θα διεξαχθεί την Κυριακή 13 Νοεμβ
![Μίνο – Κοκόλας – Δαγρέ, προετοιμάζονται για το πρωτάθλημα Μαραθωνίου της Αθήνας](https://mykonosticker.com/uploads/images/2021/05/image_750x_608eae1dc5f44.jpg)
![](https://mykonosticker.com/wp-content/uploads/2016/09/675362aef61a36df3271398e6ff1e414.jpg)
Τρεις αθλητές του ΑΟΜυκόνου ετοιμάζονται για το πανελλήνιο πρωτάθλημα μαραθωνίου το οποίο θα διεξαχθεί την Κυριακή 13 Νοεμβρίου στην Αθήνα.
Για το Γιώργο Μίνο είναι ο πρώτος του μαραθώνιος και εξ αρχής ο στόχος είναι πολύ υψηλός καθώς οι χρόνοι του στον ημιμαραθώνιο του επιτρέπουν να αισιοδοξεί. Τη νέα αγωνιστική χρονιά ο Γιώργος άλλαξε προπονητή και γυμνάζεται με τον έμπειρο προπονητή ειδικευμένο στην προπόνηση μαραθωνίου, τον Παναγιώτη Χαραμή.
Ο Κωνσταντίνος Κοκόλας μετά από μια άτυχη χρονιά έχει επανήλθει σε υψηλούς ρυθμούς προπόνησης. Στον ελάχιστο χρόνο που η δουλειά του του επιτρέπει κάνει ποιοτικές προπονήσεις με στόχο επίδοση κάτω από τις 2:40 και γιατί όχι ένα νέο ατομικό ρεκόρ.
Η Χρυσάνθη Δαγρέ επανέρχεται μετά από ένα χρόνο απουσίας λόγω εγκυμοσύνης και θα πάρει μέρος στο μαραθώνιο με στόχο μια επίδοση κάτω από τις 3 ώρες και 40 λεπτά. Ήδη έχει πάρει μέρος σε δύο ημιμαραθώνιους με ικανοποιητικά αποτελέσματα.