MP Katerina Monogiou: Η Κατερίνα Μονογυιού στην Ακολουθία της Γ' Στάσεως των Χαιρετισμών προς την Υπεραγία Θεοτόκο στη Σέριφο
MP Katerina Monogiou / Η Κατερίνα Μονογυιού παρέστη προσευχόμενη στην ακολουθία της Γ' Στάσεως των Χαιρετισμών προς την Υπεραγία Θεοτόκο στη Σέριφο.
![MP Katerina Monogiou: Η Κατερίνα Μονογυιού στην Ακολουθία της Γ' Στάσεως των Χαιρετισμών προς την Υπεραγία Θεοτόκο στη Σέριφο](https://mykonosticker.com/uploads/images/2023/03/image_750x_64162ba40a402.jpg)
Η Κατερίνα Μονογυιού παρέστη προσευχόμενη στην ακολουθία της Γ' Στάσεως των Χαιρετισμών προς την Υπεραγία Θεοτόκο που τελέσθηκε, στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό του Αγίου Αθανασίου Σερίφου , προεξάρχοντος του Σεβασμιωτάτου κ. Δωροθέου Β', εν πληθούση Εκκλησία.
Ο Σεβασμιώτατος κ. Δωρόθεος Β' ομίλησε για την χαρά και την ελπίδα, που έφερε στον κόσμο η Θεοτόκος, από την ημέρα του Ευαγγελισμού Της μέχρι και σήμερα, για κάθε άνθρωπο που επικαλείται με πίστη την μεσιτεία και την προστασία Της, και ευχήθηκε για το επιόν Άγιο Πάσχα.